Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.listopadu 2011

I.kolo Poháru ČR 2011-2012 v jízdě na trenažéru

Po delší době Vám znovu přinášíme nové informace o dění v našem klubu.

Letošní úspěšná letní sezóna skončila a nastalo období zimní přípravy na přístí rok. V rámci této přípravy se již tradičně i tuto zimu bude konat  Pohár ČR 2011-2012 v jízdě na veslařském trenažéru, který tak jako v letech předešlých bude mít čtyři kola. Kromě toho nejlepší veslaři pak změří své síly na Mistrovství ČR v jízdě na trenažéru.

První z těchto ergo regat se konala v neděli 20.11.2011 ve sportovní hale TJ SPARTAK Přerov, kde se kromě závodů v tradičních pohárových disciplínách, uskutečnil také Přebor Olomouckého kraje žactva. 

Prvního kola Poháru ČR se z našeho klubu zúčastnili Michal Plocek, který navázal na výborné výsledky v letní sezóne, když ve své kategori juniorů nenašel v České republice přemožitele a skončil na 2. místě za závodníkem Martinem Kosákem ze Slovenska. Další úspěch zaznamenal Jaroslav Kandrnál, který v kategorii masters v závodě 30-39 let získal také 2. místo. Již se tak nedařilo Danielu Vašťákovi, který v silně obsazené kategorii mužů skončil na 27. místě.

Poprvé se závodění na trenažerech mohli zúčastnit i nejmenší adepti veslování, a to v rámci konání Přeboru Olomouckého kraje žactva, kde jsme měli zastoupení hned ve třech závodech. Naši malí veslaři nezůstali ve stínu svých starších kolegů a někteří si odvezli svou první medaili.Mladší žák David Šimek dojel na druhém místě a získal do své sbírky další stříbrnou medaili, starší žák David Zetík skončil třetí a odvezl si svou první bronzovou medaili. Martin Tomaštík při svém prvním závodě na trenažeru starších žáků skončil na pěkném pátém místě.  

 

 

Náhledy fotografií ze složky Přerov trenažér