Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.-10.června 2012

Michal Plocek - juniorským mistrem Evropy 2012

Dlouho očekávaný víkend nastal 8.-10.6.2012, kdy po krátkém soustředění v Brně se Michal Plocek spolu se svým trenérem a celou českou reprezentací vydali na dlouhou cestu do Slovinského Bledu na juniorský evropský šampionát 2012. Předchozí české a mezinárodní úspěchy Michala dávaly naději na dobré umístění. A předpoklady se naplnily více než se očekávalo. Ani zde Michal nedal svým soupeřům téměř žádnou šanci. Rozjížďku vyhrál stylem start-cíl, jako již letos mnohokrát, sice s průměrným časem 7:17,77 ale s náskokem 8 vteřin, když v polovině trati vedl již o 12 vtěřin a mohl si tedy dovolil ušetřit nějaké síly pro nedělní finále.

V nedělním finále ukázal, že už je ostříleným borcem a svých soupeřů se nezalekl. Na první pětistovce vedl o 94 setin a v druhé už o necelé tři vteřiny. Na třetí pětistovce zajel sice až třetí čas a začal jej dojíždět domácí veslař Slovinec Markovič. Michal však dobře rozložil své síly a ve finiši nedal nikomu šanci a dojel si ve fantastickém čase 6:56,94 pro svou první evropskou medaili, a to hned zlatou.

Opět Michal potvrdil, že je letos dobře připraven a mezi juniorskými skifaři nemá konkurenci. Zatím dokazuje, že je prostě nejlepší. Přejeme mu, aby mu zdraví a elán vydržely do dalších závodů, hlavně pak na MS v bulharském Plovdivu.