Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. dubna 2013

Mistrovství ČR  na dlouhé dráze - Hořín 2013

Přestože o minulém víkendu panovala stále ještě pořádná zima, začala už prvním důležitým závodem letošní veslařská sezóna.  Tradičně se v sobotu 6. dubna na kanále mezi Vraňany nad Vltavou a Hořínem konalo XIV.MČR na dlouhé dráze s mezinárodní účastí, kde se sešla kompletní česká veslařská špička včetně Ondřeje  Synka a Mirky Knapkové.

Z našich veslařů se těchto závodů nikdo nezúčastnil, ale nemůžeme zapomenout informovat o našem odchovanci, Michalu Plockovi, který se tohoto mistrovství zúčastnil již v barvách Dukly Praha. Navázal zde na skvělé výsledky minulého roku a skončil v mužské kategorii druhý o pouhých 12 vteřin za Ondřejem Synkem, druhým z loňské olympiády, když všechny ostatní nechal s velkým náskokem za svými zády.

Všichni odborníci prorokovali, že to bude mít velmi těžké se prosadit v mužské kategorii, ale ted jen tiše zírali, že se  mu to podařilo hned v prvním závodě. Zapomněli totiž na to, že Michal  od začátku vesluje převážně na skifu sám za sebe a doposud vyhrál v jedné z nejtěžších disciplín téměř vše co se dalo. Má totiž neuvěřitelnou vůli po vítězství a závodnického ducha, jakmile usedne při závodě do lodi,  hledá si cestičku na nejvyšší mety. I v tomto závodě ve druhé půli dokázal zrychlit natolik, že získal pěkné druhé místo.

Je úžasné jak se vyrovnal s přechodem z Uherského Hradiště do Prahy, z juniorů do mužů. Budeme mu fandit za týden na kontrolních závodech reprezentace na dvoukilometrové trati, kde se poperou o místo ve dvojskifu nebo párové čtyřce pro mistrovství Evropy, světa nebo na některý ze závodů světového poháru. Přejeme mu hodně štěstí.

Ostatní naši veslaři změří své síly již o nadcházejícím víkendu na brněnské přehradě, kde se konají tradiční jarní závody, které prověří  kvalitu zimní přípravy.