Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.-7.července 2013

Mistrovství ČR seniorů a juniorů

Jak jsme Vám slíbili, sledujeme i nadále výsledky našeho Michala Plocka, který v současné době vesluje za Duklu Praha a připravuje se s českou reprezentací na závody evropské a světové úrovně.

Nejčerstvějším úspěchem bylo vystoupení Michala na nedávném mistrovství ČR seniorů a juniorů, kde  jel  Michal Plocek spolu s Janem Andrlem na dvojskifu mužské elity. V tomto závodě dvojskifů neměli konkurenci , jeli ve velkém stylu, zvítězili v rozjížďce,  v semifinále i ve finále a ukázali všem, že jsou v naší republice nejlepší  a s každým dalším závodem se jen a jen zlepšují. Na Mistrovství ČR  přidali ještě druhé vítězství  v párové  čtyřce spolu  se Štěrbákem a  Baslem  z Dukly Praha. Na skif se z důvodů sjednocení  techniky  ve dvojskifu  se svým kolegou  nedostal, ale všichni doufáme, že i ve dvojici se jim povede a utvoří další kvalitní posádku na mistrovství světa v Jižní Koreji –Chungju 25.8-1.9, na které se kvalifikovali.

Své kvality dnes již bývalý člen našeho klubu Michal Plocek dokázal  již v tomto roce na dlouhé trati a na kontrolkách reprezentace, když  dojel druhý  za Synkem a  podle předpokladů tak měl šanci zasednout  v reprezentačním  dvojskifu spolu s Janem Andrlem z Mělníka  a ukazuje se , že to bylo velmi  šťastné složení. Tento dvojskif prokázal také  nejlepší výkonnost na kontrolkách dvojskifů, kde zvítězil . Na základě toho byli nominování na ME v Seville, kde dojeli na celkovém 10. místě a také  si vyjeli účast ve 2. kolo světového  poháru  na olympijské dráze v Etnu, kde se ve velkém finále  umístili na pátém místě a tímto výsledkem se kvalifikovali na mistrovství světa mužů v Jižní Koreji.  Ještě před tím budou startovat na MS do 23let v Rakouském Linci  24-28.7 .