Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.-6. května 2012

Michal Plocek triumfoval na MR v Mnichově

Uplynulý víkend 5.- 6. 5. nejúspěšnější závodník VK Slovácko Michal Plocek vyrazil směr Mnichov, kde se spolu s trenérem připojili k české juniorské reprezentaci na  Mezinárodní regatě v Mnichově, kam se již tradičně sjíždí špička evropských juniorských veslařů. Cílem bylo probojovat se do finále v soutěži skifu juniorů. Sobotní dopolední rozjížďku suverénně vyhrál stylem start - cíl s nejlepším časem ze všech rozjížděk. Nervozita, která jej provázela na loňském mistrovství světa byla pryč a tak se v koutku duše vkrádala myšlenka i na nějakou tu medaili. Do odpoledního finále šel Michal s úsměvem a nenechal nikoho na pochybách, že je to jeho závod. Od začátku si hlídal své soupeře, po pětistech metrech si již kontroloval první pozici a po kilometru zvýšil svůj náskok na dvě lodě, který si udržel až do cíle. Výborným časem 7:06 zvítězil a vystoupil na stupeň nejvyšší s pocitem, který se mnoha závodníkům nepoštěstí zažít.

V neděli pak závody pokračovali dělenými jízdami.  Do Michalovy nedělní dělené jízdy pořadatelé nasadili opět ty nejlepší skifaře, což je jejich výsadou, takže nezbývalo než potvrdit sobotní výsledek. Jeho soupeři se jistě chystali na odvetu. V začátku závodu ujel o třičtvrtě lodě Slovinec Markovič, Michal jej však postupně dojel a na 400 metrech už opět vedl a svůj náskok zvyšoval až do cíle. Odveta se nekonala a Michal s náskokem 6 vteřin potvrdil sobotní vítěžství a ukázal, že tentokrát byl ve skifu opravdu nejlepší.

A to ještě nebylo všem radostem konec. Skvělý víkend završil ještě druhým místem v párové čtyřce, když po onemocnění jednoho člena naší reprezentační  posádky, zaskočil coby náhradník ještě v tomto závodě. Do jeho nespočetné sbírky medailí tak přibyla jedna stříbrná a dvě zlaté velmi cenné medaile.  GRATULUJEME!!!!!