Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.-3. června 2012

99. primátorky 2012 ČSOB pojišťovny

První červnový víkend se v Praze na Vltavě konal již 99. ročník primátorek, závod, který patří k nejstarším regatám v Evropě. Sešlo se zde na 832 veslařů ve 125 posádkách. Ani náš klub si tento prestižní závod nenechal ujít a vyslal do Prahy hned několik závodníků. Michal Plocek zasedl do favorizované osmy spolu s veslaři, převážně výbornými skifaři,  ČVK, Slávie a Dukly Praha, kdy ve strhujícím závodě finále A skončili na druhém místě za čistě klubovou osmiveslicí juniorů ČVK Praha. Dalším závodem, ve kterém pod hlavičkou našeho klubu startovala osma, byl hlavní závod mužů. Osma, ve které se sešli  závodníci, ať již současní nebo minulí,  téměř všichni odchovanci hradišťského veslování, a to Trubačík J. (K), Vašťák D., Kandrnál J., Trubačík J., Hubáček J., Šoth M., bratři J. a P. Psotkové toho času veslujícících za Slávii Praha a doplněnou o závodníka ze Slávie Praha Janotu M., dokázala odjet závod na solidní úrovni. Z rozjížďky sice nepostoupili do hlavního závodu, ale ve finále B odjeli pěkný závod a patří jim velký dík za reprezentaci veslování v Uherském Hradišti. Podpořit Hradišťské veslování se rozhodli i bývalí veslaři dnes již veteráni ve složení Trubačík J.(K), Kandrnál J., Korvas S.,Trubačík j., Sabo P., Sviták J., Hruboš P., Tomaštík M., Šurý M., a to účastí v závodě gigových (historických plátových) osem. Bohužel však z organizačních důvodů při nedorozumění při zařizování výpujčky této osmiveslice ( v ČR jsou již jen 4 takové ), přechechali možnost účasti v závodě svým soupeřům. I přesto jim také patří dík za projevenou účast.