Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

28.-29.5 dubna

1. 5. 2012

Kontrolní závody reprezentačních výběrů

O víkendu 28.-29. 5. se na kanále v Račicích konaly důležité závody pro výběr do reprezentace . Účastnili se jej veslaři, kteří  byli reprezentačním trenérem nominování na základě výsledků z šestikilometrové trati. Z našeho oddílu to byl Michal Plocek, který potvrdil roli favorita, když po vítězství na dlouhé trati, zvítěl i v tomto závodě skifu juniorů. Závod rozjel tak, že s ním držel krok jen závodník Holas ze Slavie, ale i jemu po 500 m odjížděl a neustále zvyšoval náskok až na neuvěřitelných 19 vteřin, a to už je na  2000 m pořádný náskok. Získal tím mimo jiné také jako loni pozvánku na Mezinárodní regatu do Mnichova, kde bude tentokrát bojovat ve skifu. Dále na těchto závodech soutěžil ve skifu mužů i Daniel Vašťák, který obsadil 10. místo.        

 

21 dubna 2012

24. 4. 2012

Naši veslaři přivezli 2 zlaté medaile z jarních závodů v Brně

V sobotu 21. dubna se za krásného slunečného dne na Brněnské přehradě uskutečnily jarní závody mládeže a dospělých. Z našeho oddílu se závodů zúčastnilo sedm závodníků. Michal Plocek, tak jako minulý týden, vévodil startovnímu poli na skifu juniorů, když druhému v cíli nadělil na dvoukilometrové trati dvacet vteřin. Další radost v sobotu udělal i mladší žák David Šimek, který vybojoval první místo na párové čtyřce ve společenství s Břeclaví a další medaili tentokrát stříbrnou přidal ještě na dvojskifu spolu se Svitákem z Hodonína. Mužům na dvojskifu ve složení Jaroslav Kandrnál a Martin Vavroš se již tak nedařilo a dokázali držet tempo jen do poloviny závodu. Lepší výkonnost prokázal Daniel Vašťák, který dojel druhý ve skifu mužů. Zlepšený výkon předvedla i Veronika Pavlíková, která závodila na skifu a dvojskifu, ale na medaile to nestačilo. Martin Tomaštík sbíral zkušenosti ve skifu starších žáků a dodržel tradici, kterou za žáky  na Brněnské přehradě začal Michal Plocek, pokračoval v ní David Šimek a nyní i možná taky další  velký veslař Martin Tomaštík, který velkým obloukem dorazil do cíle a přitom stačil porazit ještě  jednoho závodníka.

   

 

14. duben 2012

15. 4. 2012

První letošní mistrovský titul pro náš klub

horin.jpgPo tvrdé zimní přípravě se tuto sobotu 14.4.2012 uskutečnil první velký test našich veslařů na vodě. Na šestikilometrové dráze kanálu mezi Hořínem a Vraňany se již tradičně konalo 13. Mistrovství ČR na dlouhé dráze s mezinárodní účastí. Toto mistrovství je důležitým závodem pro další účast veslařů na kontrolních závodech a také pro zařazení mládeže do SCM.

dlouha-trat.jpgZ našich závodníků odjely změřit své síly Michal Plocek, Daniel Vašťák a Veronika Pavlíková.  Nejúspěšnějším byl už tradičně Michal Plocek, který zúročil tvrdý trénik a překvapil až neskutečným časem, téměř minutu před všemi svými soupeři  tak říkajíc rozdílem parníku ujel všem a získal svůj první letošní titul. Tento jeho čas by stačil i na první místo v kategorii mužů. horin-dan.jpgDále si Dan Vašťák 17. místem ve skifu mužů vyjel účast na kontrolních závodech za 14 dnů, na které pojede spolu s Michalem. horin-veronika.jpgVeronika Pavlíková se od loňska zlepšila o minutu, porazila sice 3 soupeřky, ale na ostatní nestačila. Opět se ukázalo, že bez kvalitní zimní přípravy to ve veslování nejde a Veronika tak na kontrolky letos nepojede.

Naopak Michal Plocek měl tu možnost, že poskytnutím účelové dotace z Fondu mládeže a sportu Zlínského Kraje, se v rámci sportovní přípravy 2012 mohl zúčastnit soustředění v italské Sabaudii. Děkujeme.   

         

 

 

 

19.února 2012

21. 2. 2012

Mistrovství ČR v jízdě na trenažeru Litoměřice

dpp_0018.jpgV neděli 19.2 2012 vyvrcholila v litoměřickém kulturním domě zimní příprava veslařů XIX. Mezinárodním mistrovstvím ČR v jízdě na trenažeru mládeže, masters a ZHS. Kvůli vleklému zranění ruky veterána Jaroslava Kandrnála se tohoto mistrovství zúčastnil pouze Michal Plocek, který se sem kvalfikoval druhým a třetím místem v I.a II.kole Poháru ČR 2011-2012. V silně obsazeném závodě juniorů se čekal velký souboj o medaile, jelikož adeptů na stupně vítězů bylo hned 7 z osmičlenného finále.  Největší favorit slovenský závodník Kosák zklamal, další favorit neodhadl tempo a tak se otevřela šance pro Michala na dobré umístění, když si o pár desetinek pohlídal třetí misto před Jakubem Rybínem ze Slávie Praha. Odvezl si bronz a pověstnou nepopulární bramborovou medaili přenechal svým soupeřům. Třetí místo je pro Michala velkým úspěchem, a to ještě v čase z říše snů 6:15,2, což je rekord nejen Michalův, ale vůbec nejlepší čas v celé historii hradišťských juniorských veslařů. Tímto časem by se kvalifikoval i mezi mužskou elitu.dpp_0015.jpg Po loňském vítězství v Poháru trenažerů ČR 2010-2011, jsme se letos v zimním tréninku zaměřili na co nejlepší umístění právě na tomto mistrovství ČR  a samozřejmě hlavní cílem pak bude  v létě mistrovství světa v bulharském Plovdivu. Zimní příprava dopadla na jedničku, nyní jedeme ještě na  další zimní soustředení na běžky a pak už bude následovat příprava na vodě v italské Sabaudii spolu s veslaři Dukla Praha a potom již vzhůru do bojů za co nejlepšími výsledky na letošních závodech na vodě.